Aktuálně
Žiju :D

Obsahy rubrik
vanatrúúvod, co si pod pojmem vanatrú představuji, zařazení
trothvíra a její prvky, etika, rituály (blóty, sumbely), pojmy
vanirbohyně a bohové, domnělí Vanové, elfové, bytosti
seidmagie, šamanismus, čarování, duchové zvířat
wyrdruny (výroba, uchovávání, použití, léčení, talismany)
země, byliny, kameny, stromy, aromaterapie, afrodiziaka
ženská mystéria, Velká Matka, plodnost
laguzápisky z mé plavby životem
ceúvod, zdroje, organizační záležitosti

Vlčí Samhain

31. října 2011 v 10:36 | ce |  lagu
Letošní Samhain je okouzlující, v současné chvíli sedím v jedné brněnské kavárně a za okýnkem pomalu prosvítá slunce skrze hustou mlhu. Právě kvůli tomu, že jsem v Brně za účelem studia pohanských náboženství, nebudu mít možnost navštívit plzeňský hřbitov v ten správný čas. Ale to nevadí, při odjezdu jsem alespoň pozdravila tamní hluboce spící přes hřbitovní zeď.

28.10. jsem tento rok již podruhé zavítala do plzeňské zoo, ze které jsou ony dvě fotky stromu v rubrice erde, a také jsem zavítala do své oblíbené japonské zahrady. Před tím jsem s výpravou přátel stihla ještě velkou synagogu. Po projití zoo jsme zašli na přehlídku sokolnictví, která byla úchvatná. Kluci a Anička si zkoušeli dokonce podržet jednoho dravce, ptáci lítali těsně nad našimi hlavami a celý program byl vtipný a podbarvený velmi příjemným počasím. Vyhladovělí z celodenní procházky jsme ve dvou zakončili výpravu na skvělém sushi.


Tentokrát jsem poprvé měla možnost vidět také zdejší vlky!
29.10. jsem získala nějaký čas pro sebe, samhainový úklid, rozjímání a tvoření.

Našla jsem starý kožený náramek od brášky a dala mu několik ozdob.Hodila jsem runami a získala odpovědi dagaz a hagalaz. Vzhledem k tomu jsem se více zaměřila na obětinu pro bohy, kterou jsem měla přinést na rituál o den později. Prohrabala jsem kouzelnou skříňku a narazila na plátěný pytlíček čaje, který mi před lety, když jsem ještě nebyla v covenu, věnoval o Samhainu jeden ze zakladatelů Plzeňské sekce čarodějů. Pročetla jsem si lístek u něho a zjistila, že se jedná o diviznu neboli prach z hrobu. Účinky i názvem se tato bylina pro moje účely skvěle hodila. Shlédla jsem halloweensky laděný díl seriálu The Secret Circle a naučila se chant:
Cauldron of changes, feather on the bone.
Heart of eternity, ring around the stone.
We are the old people, we are the new people,
We are the same people, stronger (wiser) than before.

Byla jsem tedy rituálně vybavena a druhý den se vydala do Prahy za Pohanskou federací, kde mne čekala nemalá překvapení: nejprve jsem se setkala s Hal a čv Aryou, která asi očekává štěňátka, z nichž jedno by mohlo zavítat ke mě domů. Doprovodily mne do Divoké Šárky, kde se rituál odehrával a to místo mi připomnělo šamanské putování, které jsem tam asi dva roky zpět prožila s Lissou. Nepříjemnou novinkou pro mě bylo focení před rituálem ze strany nějakých studentek, důsledně jsem se vyhýbala objektivu, ale ony chtěly kromě fotek Eurika a Airise v hábitech mít prostě obrázek mě v mé kožíškové vestě, což mě krajně vytáčelo. Proč si do bakalářky nevyfotily skutečný stav, tj. skupinu lidí 1:1 v hábitech a zimních civilních bundách?! Posledním překvápkem bylo, že jsem měla znát asi šest částí rituálu a prezentovat je, což mi démoni internetového chaosu zapomněli sdělit. A tak jsem jen pronesla dvě věty k ustavení háje, což bylo samo o sobě docela dobrodružství, protože jsem už stála mnohokrát v kruhu, sama pracuji bez vymezování posvátného prostoru a najednou jsem byla v háji. Uctili jsme Cernunna a Caileah Bearu, která pro mě byla bohyní neznámou, ale velmi silnou, a vzpomněli na své zesnulé předky.
 


Komentáře

1 Liliana Liliana | Web | 31. října 2011 v 13:41 | Reagovat

Studentky asi chtěly vylepšit obraz pohanství aspoň po stránce estetické :-)
Caileah znám díky Merlinovi - byla v samhainovém dílu (4x1).

2 adrian adrian | E-mail | Web | 5. listopadu 2011 v 8:41 | Reagovat

Tak Aryana nakonec letos vlčátka mít nebude, stejně jako naše Dračice. Nějak to holkám zatím nevychází.

3 Coreyemmah Coreyemmah | Web | 5. listopadu 2011 v 23:39 | Reagovat

Njn, nevadí, si s mužem klidně počkáme.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.