Aktuálně
Žiju :D

Obsahy rubrik
vanatrúúvod, co si pod pojmem vanatrú představuji, zařazení
trothvíra a její prvky, etika, rituály (blóty, sumbely), pojmy
vanirbohyně a bohové, domnělí Vanové, elfové, bytosti
seidmagie, šamanismus, čarování, duchové zvířat
wyrdruny (výroba, uchovávání, použití, léčení, talismany)
země, byliny, kameny, stromy, aromaterapie, afrodiziaka
ženská mystéria, Velká Matka, plodnost
laguzápisky z mé plavby životem
ceúvod, zdroje, organizační záležitosti

Spojení s lůnem

21. října 2011 v 12:16 | ce |  pertho
Jedná se o rituální postup vycházející z knihy Spiraldance od Starhawk, dianické wiccanky. Rituál se provádí v době menstruace a slouží k navázání kontaktu s vlastním lůnem. Wicca tradičně ustanovuje vytvořit kruh, orientovat oltář na jih a zapálit červenou svíci. Pro vanatru mohou být tyto pravidla trochu volnější, kruh se tvořit nemusí, orientace na světovou stranu může být intuitivní a svíce postačí i bílá. Je však nutno dodat, že wiccanské korespondence slouží k lepšímu naladění na budoucí děj rituálu, a tak je pro méně zkušené čarodějky lepší tyto symboly, jež správně nabudí mysl, použít.
Započněme tedy rituál: rozsviťme svíci a dejme si chvilku na uklidnění a uspořádání postupu, kterým budeme při rituálu procházet. Poté prostředníčkem levé ruky nanesme několik kapek své menstruační krve na svíci tak, aby na ni dosáhl i plamen.
Prociťme sílu a teplo prvků krve a ohně, uvědomme si, že krev je součástí našich životů. Přenesme obraz světla vycházejícího ze svíce před námi do našeho lůna, světlo je hřejivé, ale nespaluje ani nevytváří svetelné koule. Rozešleme světlo po celém těle skrze nohy až ke špičkám prstů, skrze hrudník až k rukám a hlavě.
Vnímejme vzniklý pocit a trochu jej utlumme, v klidu dokončeme rituál, nasliněnými prsty zhasněme svíci. Proveďme uzemnění, uvědomme si spojení našeho těla se zemí a s ochranou Velké Matky. V případě, že byl na počátku vytvořen kruh, nyní může být zrušen.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.