Aktuálně
Žiju :D

Obsahy rubrik
vanatrúúvod, co si pod pojmem vanatrú představuji, zařazení
trothvíra a její prvky, etika, rituály (blóty, sumbely), pojmy
vanirbohyně a bohové, domnělí Vanové, elfové, bytosti
seidmagie, šamanismus, čarování, duchové zvířat
wyrdruny (výroba, uchovávání, použití, léčení, talismany)
země, byliny, kameny, stromy, aromaterapie, afrodiziaka
ženská mystéria, Velká Matka, plodnost
laguzápisky z mé plavby životem
ceúvod, zdroje, organizační záležitosti

Frey

2. října 2011 v 16:16 | ce |  vanir
Frey, Freyr nebo také Ing či Yngvi je bratrem a manželem Freyi, žije ve Skirnirsmalu v Alfheimu, je titulován Pán a zastupuje mužský element v průběhu rituálů plodnosti a kvalitní život. Patří k němu plodnost polí a hospodářských zvířat, dobrý sex, jídlo, domov, rodina, manželství, přátelé, zábava. Je také spojen s mírem a smířením s vlastní prací, s koexistencí s prostředím. Je také bohem deště, slunečního svitu, svrchované vlády.

Jeho zvířaty jsou kanec, kůň, jelen, dnem pátek, runami inguz a fehu, barvami zelená, hnědá, černá a zlatá, symboly vůz, meč, paroží, falus, zvonek a svazek pšenice. Měsícem jeho vlády je březen, který je také spojován s elfy. Uctívají jej zahradníci, bylinkářky, uklízeči parků, kuchaři, pracovníci s koňmi i vojáci. Je patronem jak mužů heterosexuálních, tak i homosexuálů.

Doplnění: Frey byl tedy falickou ikonou, zosobněním míru, prosperity a plodnosti. Jeho zženštilost a pasivní homosexualita jej spojuje s Terra Mater přes bohyni Nerthus, která (dle Puhvela) neodpovídá Njördovi.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.